Vitajte na stránke Komisie pre cirkevnú hudbu

Milí kolegovia, 

vitajte na webovej stránke Komisie pre cirkevnú hudbu Košickej arcidiecézy. Sme radi, že sa k vám môžeme aj takýmto spôsobom priblížiť. Na tejto webovej stránke nájdete všetko potrebné k vašej službe a taktiež všetky informácie o našej práci pre vás. Naša Komisia vznikla 1. septembra tohto roku. Snažíme sa preto najprv čo najrýchlejšie "zmapovať terén", zistiť, čo vás trápi, čo je najpotrebnejšie a čo robiť ako prvé.

Chceme sa s vami stretávať a byť vám nápomocní. Ako dobrý prostriedok pre uskutočnenie tohto cieľa sa javí pravidelné stretávanie, ktoré by bolo spojené s nejakou formou vzdelávania vo všetkých oblastiach cirkevnej hudby. Už teraz vás pozývame na Arcidiecézne stretnutie chrámových hudobníkov, ktoré sa uskutoční 12. novembra 2022 v Košiciach. Dajte toto stretnutie do pozornosti aj svojim kolegom. Chceme vás poznať, vedieť o vás a vedzte, že my sme tu pre vás a radi vám vo všetkom pomôžeme. 

Zároveň pripravujeme plán stretnutí v dekanátoch, ktoré začneme realizovať na jar 2023. 

Okrem týchto podujatí pre vás pripravujeme brožúru s odpoveďami podľa nového prekladu Rímskeho misála, ktorá bude dostupná už na Arcidiecéznom stretnutí chrámových hudobníkov. Tiež pracujeme na zjednodušení responzórií k žalmom vo všedných dňoch obdobia "cez rok" a pripravujeme pre vás aktualizovanú verziu známeho Direktória pre kantorov. 

Veríme, že sa nám čo najskôr podarí zachytiť čo najširší okruh problémov, ktoré sa budeme usilovať spoločnými silami  vyriešiť. Ďakujeme vám za každý jeden vyplnený dotazník a tešíme sa na spoluprácu s vami.

Členovia Komisie pre cirkevnú hudbu